Bezpieczny przewóz motocykli i skuterów

Wbrew obawom wielu motocyklistów przewożenie motocykla lub skutera jest prostą czynnością.

Aby tak było należy spełnić jednak kilka warunków. Przede wszystkim trzeba dysponować fachową wiedzą żeby przeprowadzić to w sposób bezpieczny, zarówno dla nas jak i przewożonego sprzętu. Potrzebne jest tu po prostu doświadczenie wsparte dobrymi środkami technicznymi.

Sprzęt, którego potrzebujemy do przewozu motocykla to auto dostawcze wyposażone w windę lub najazd. Zaczepy mocujące muszą być częścią pojazdu przeznaczoną do tego typu ładunku a nie przypadkowo dobieranym rozwiązaniem.

 

Do przewozu szczególnych egzemplarzy lub na Twoje życzenie stosujemy super profesjonalne przyczepy w systemie zamkniętym prowadzone przez nowe Fiaty Ducato Maxi.

Pasy do mocowania to niezbędny element, bez którego nie ma mowy o jakichkolwiek działaniach. Powinny mieć odpowiednią szerokość i grubość oraz atest wytrzymałości. Tak przygotowany zestaw transportowy zapewni nam komfortowy i bezpieczny przewóz motocykla nawet na dalekie odległości.

 

Jak dbamy o to aby nie uszkodzić motocykla nawet w początkowej fazie załadunku i mocowania ?

 

Po bezpiecznym wprowadzeniu motocykla (najazd winda) na poziom transportowy przystępujemy do jego mocowania. Bierze w tym udział dwóch pracowników. Rozpoczynamy od przewleczenie pasa przez przednie zawieszenia w jego górnej strefie. Zwracamy szczególną uwagę na wiązki elektryczne i plastikowe obudowy. Istnieje także inna metoda mocowania pasów przednich - przy osi koła. Gwarantuje to nieco mniejszą stabilność ale nie obciąża zawieszenia. Jest równie bezpieczne.

Pierwszy pas montujemy z lewego przodu motocykla, kiedy ten stoi na bocznej stopce . Lekko go naciągamy Nie używamy stopki centralnej. Jeden z pracowników trzyma motocykl w trakcie zakładania pasów przednich. Następnie mocujemy drugi pas na prawej stronie i także lekko naciągamy do wyrównania pozycji w pionie. Stopkę boczną uwalniamy. Jest już zbędna. Podobnie powtarzamy czynności z tyłu motocykla na lewej i prawej stronie. Nadal zachowując szczególną ostrożność przy wiązkach elektrycznych, owiewkach czy innych delikatnych elementów konstrukcji.

Teraz przystępujemy do końcowej fazy stabilizowania i wyrównania naciągów czterech pasów. Robimy to kolejno, najpierw przód a następnie tył. Dociągamy pasy do około 20% ugięcia amortyzatorów i uzyskania pozycji pionowej.

 

Ostatnia czynność to „zaciągnięcie ręcznego” w motocyklu… jak to robimy ? Zobaczysz.

 

Po przejechaniu pierwszych kilkudziesięciu kilometrów zatrzymujemy się i sprawdzamy wszystkie mocowania oraz siłę ich naciągu.

Tak przeprowadzona operacja przygotowania i przewozu daje gwarancje jej powodzenia.

Odradzamy Państwu korzystanie z przypadkowych firm transportowych nie przystosowanych do tego typu przewozów.

 

 

Jeżeli chcesz cieszyć się pięknem swojego motocykla przed i po jego przewozie

zaufaj tylko profesjonalistom.


Transport motocykli Warszawa i okolice
Kupując lub sprzedając motocykl musimy zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne w takim przypadku będzie zadbanie o jego odpowiedni transport. Transport motocykla nie zawsze jednak należy do najprostszych zadań. Wszystko dlatego, że do tej czynności potrzebny jest specjalny sprzęt, który zapewni bezpieczne przewiezienie tego pojazdu. Bywa tak, że lubimy pojeździć swoim dwukołowcem po górzystych terenach, jednak wolelibyśmy nie jechać nim po drogach krajowych. Można wówczas zwrócić się z prośbą do firm, które w swojej ofercie proponują transport motocykli. W jakich sytuacjach najlepiej zdecydować się na transport motocykli Warszawa i jak się do tego przygotować? Przedstawiciele firmy Bagażówka wszystko Państwu wytłumaczą. Dla usługi taxi bagażówka Warszawa cennik również można znaleźć na stronie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że motocykl to niezwykle cenny pojazd, a w większości przypadków jego właściciel jest z nim bardzo emocjonalnie związany. Rozumiemy więc, że każdemu zależy na tym, aby transport motocykli odbywał się w najbardziej bezpieczny, możliwy sposób. Transport motocykla naszego klienta rozpoczynamy od dokładnego zabezpieczenia pojazdu przed wyjazdem w drogę. Nie może bowiem dojść do żadnego uszkodzenia w trakcie świadczenia usługi. Jeżeli interesują Cie przeprowadzki Warszawa tanio oraz najlepszy wywóz mebli Warszawa to nasza firma to gwarantuje. Podobnie jak tani transport Warszawa.

Posiadamy odpowiedni sprzęt do tego, aby przeprowadzać bezpieczny transport motocykli. Nasza firma specjalizuje się we wszelkiego rodzaju usługach transportowych, dlatego dobrze wiemy, w jaki sposób zabezpieczyć pojazd przed uszkodzeniami. Wszystko zostanie dobrze przymocowane do specjalnej przyczepki lub busa i klient ma gwarancję tego, że jego pojazd bezpiecznie dojedzie na miejsce. Magazynowanie rzeczy, transport pianin, przenoszenie mebli oraz transport mebli Warszawa cennik to również coś, co znaleźć można w naszej ofercie.


Kontakt

MR TRANS
J. Dwernickiego 35
04-396 Warszawa

Pon. - Pt. 8:00 - 19:00
Sb. 8:00 - 15:00